RADYOLOJİ

                                                                           

RADYOLOJİ

Özel Biga Can Hastanesi Radyoloji Bölümü´nde radyoloji uzman doktor ve radyoloji teknikerlerin kontrolünde, ileri teknolojiye sahip cihazlarımızla; tüm direkt radyolojik ve kontrastlı radyolojik tetkikler, mammografi, ultrasonografi ve doppler ultrasonografi, spiral bilgisayarlı tomografi işlemleri yapılmaktadır.Tanı ve tedavi için önem taşıyan bu tetkiklerin sonuçların doğruluğu için, kullanılan cihazlar son sistem teknoloji içermekte ve sürekli olarak servis kontrolünde çalıştırılmaktadır.. Bu tetkiklerden elde edilen sonuçların güvenirliğini artırmaktadır..

Direkt Radyolojik İncelemeler

Birimimizde tüm direkt radyolojik tetkikler yapılmaktadır. Bu incelemelerin tümü deneyimli radyoloji teknisyenleri tarafından yapılmaktadır. İncelemeler radyoloji uzmanı kontrolünde yapılmaktadır. İncelemeler acil tıbbi durumlarda anında raporlanmakta ve ilgili hekime derhal bilgi verilmektedir. Rutin incelemelerin tümü uzman radyologlar tarafından raporlanmaktadır.

Hastanemizde direkt radyolojik incelemeler radyoloji departmanında, özelliklerine göre birimimizde bulunan digital veya konvansiyonel röntgen sistemleri ile yapılmaktadır. Ayrıca direk radyolojik incelemeler gerekli durumlarda Portable radyografi cihazlarımızla, ameliyathanede ise C-kollu  skopi  cihazımızla da yapılabilmektedir.


Kontrastlı (İndirekt) Radyolojik İncelemeler
Bu grupta yer alan incelemelerin tümü birimimizde yer alan digital x-ray departmanında ve bizzat uzman radyologlarımız gözetiminde radyoloji teknisyenleri tarafından yapılmaktadır. Her inceleme öncesinde hastalarımızla görüşülerek işlem ile ilgili olarak detaylı bilgilendirilmektedir.İncelemeler tetkiki yapan uzman Radyolog tarafından rapor edilmekte, acil ya da beklenmeyen bir bulgu ile karşılaşıldığında hastamızın ilgili hekimi ile doğrudan temas kurularak bilgi verilmektedir.

Mammografi İncelemeleri
Mamografi meme dokusu hastalıklarının tanısında kullanılan özel bir incelemedir. Tarama amaçlı olarak, klinik bulgusu olan hastalarda, meme hastalığının takibi amacıyla kullanılmaktadır. İncelemelerin tümü aynı gün radyoloji uzmanları tarafından değerlendirilip, raporlandırılmaktadır.Cihazların ileri teknolojiye sahip olması, hastaya yapılan kompresyonu ve hastanın aldığı dozu minimuma indirgemektedir.

Bilgisayarlı Tomografi (BT)
BT insan vücüdunun herhangi bir bölümünün kesitsel olarak incelenmesi yöntemidir.  Bölümümüzde bulunan GE Dual He Speed marka cihazını bölgemize kazandırmanın gururunu ve ayrıcalığını yaşamaktayız. Spiral BT cihazı ile tüm vücut kesitsel olarak incelenebilmektedir.Her incelemeden önce hastalarımız yapılacak tetkik konusunda bilgilendirilmekte ve önceden yapılacak hazırlıklar detaylı olarak anlatılmaktadır.BT incelemesi radyoloji teknisyenleri tarafından yapılmakta olup, Radyoloji uzmanları tarafından aktif olarak inceleme sırasınca kontrol edilmektedir..

Tüm incelemeler radyoloji uzmanları tarafından en kısa zamanda raporlanmakta olup  incelemeyi isteyen doktora yönlendirilmektedir.

Ultrasonografi / Renkli Doppler ultrasonografi
Bölümümüzde Renkli doppler yapabilen ileri teknolojiye sahip ultrasonografi (US) cihazı ile tanısal ya da girişimsel tüm uygulamalar deneyimli Radyologlar tarafından bizzat yapılmakta ve raporlandırılmaktadır.Tüm batın, tiroid, toraks, bebeklerde kalça ve beyin gibi tüm US incelemeleri bölümümüzde yapılabilmektedir.Doppler ile ektremite damarları, boyun damarları, batın damarlarındaki patolojiler incelenebilmektedir. US ile saptanan lezyonların damarlanması hakkında bilgi edinilebilmektedir.

Kemik Dansitometri
Bölümümüzde kemik yoğunluğunun ölçülmesinde, çağımız hastalığı  osteoporoz tanısında kullanılan dansitometre cihazı bulunmaktadır.

Bölümlerimiz ve Doktorlarımız
ACİL SERVİS
GETAT
KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM
NÖROLOJİ
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
KARDİYOLOJİ
DAHİLİYE
RADYOLOJİ
KULAK-BURUN-BOĞAZ
ORTOPEDİ
FİZİK TEDAVİ
ANESTEZİ
GENEL CERRAHİ
BESLENME VE DİYET

Anket

Hastanemizi tercih etme sebebiniz nedir?


Anket Sonuçları Yükleniyor. Lütfen Bekleyin ...

» Önceki Anket Sonuçları

E-Katalog Anlaşmalı Kurumlar   BİZE ULAŞIN :  444 44 17 Sanal Tur Tanıtım Filmimiz Neredeyiz
Tüm Hakları Saklıdır Ozel Bigacan Hastanesi iletisim@bigacan.com
 |